Gazeta Lajm — Lajmi në kohë

Other News

by / on November 9, 2017 at 2:59 am / in Lajme

Deklarata e Albin Kurtit i trondit mediat serbe…

Gjyqtarët serbë në Kosovë janë emëruar në bazë të një dokumenti jozyrtar, pohon deputeti i parlamentit të Kosovës Albin Kurti i cili vjen nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje.Sipas tij, ata nënshkruan një deklaratë në të cilën “shteti i Kosovës dhe Kushtetuta e saj” nuk përmenden askund.Kurti është i bindur se deklarata e nënshkruar nuk përmend besnikërinë e gjyqtarëve serbë që […]

Read more ›
by / on November 9, 2017 at 2:58 am / in Lajme

Kosovë 1999, Shikoni si Shqiptarët plaçkisin dyqanët, ushtarët e UÇK-së i ndalojnë

Këto pamje të shëmtura filmike janë realizuar në qytetin e Pejës, në vitin 1999 ku shihen disa shqiptarë të cilët po grabisnin disa dyqane.Ata plaçkitën dyqanet e ndryshme shtetërore në Pejë , duke marrë gjithçka që mundeshin, shkruan FMimages.net Forcat e UÇK-së u kishin ardhur për t’i ndaluar grabitësit dhe rivendosjen e rendit, por për gjendja në Pejë dhe gjithë […]

Read more ›
by / on November 9, 2017 at 2:52 am / in Lajme

A ishte ky ushtari më i rrezikshëm i UÇK-së? (VIDEO)

Çlirimin e Kosovës, e kishin synim të dy ushtritë. Madje gjatë luftës bashkëpunuan mes vete. Por pjestarët e UÇK-së dhe ushtarët e NATO-s, pas lufte në Kosovë, nuk kishin bashkëpunim mes vete. Në shumë raste kishin edhe telashe, sikur që shihet në këtë video të realizuar në Pejë në vitin 1999. Bashkë, ushtarët e KFOR-it në Kosovë përfaqsonin ushtrinë më […]

Read more ›
by / on November 9, 2017 at 2:40 am / in Lajme

Shpërthen gruja ne lotë: Nëna me shiti për 6 mijë euro te një plak nga Kosova, ai është i …. (Video)

Në emisionin “Me zemër të hapur”, i cili drejtohet nga moderatorja Evis Ahmeti, është shpalosur historia e një femre nga një fshat i Shqipërisë Veriore, të cilën e shiti, për martesë, familja për 6 mijë euro tek një burrë të moshuar nga Kosova. Bashkime Sylejmani u martua në vitin 2005 me 61 vjeçarin nga Kosova. Megjithatë ajo, vetëm pas martesës […]

Read more ›
by / on November 9, 2017 at 2:36 am / in Lajme

“23 anëtare te kësaj familje janë masakruar” E tmerrshme çfarë i ndodhi kësaj familje nga Kosova (Video)

Kjo është një masasaker, një makaber se çfarë kanë arritur te bëjnë forcat policore te Serbisë ne Kosove, familja Berisha nga Suhareka është masakruar e gjitha. Një qytetarë tha “ Kjo është masakra ma e madhe qe ka ndodh, jo vetem ne Suharekë por edhe në Kosovë, 23 anëtare te kësaj familje janë masakruar” Klikoni ne hapësirën me poshtë dhe […]

Read more ›
by / on November 9, 2017 at 1:43 am / in Lajme

Liberalizimi i vizave për Kosovën, sapo erdhi lajmi…

Ambasadori i Zvicrës në Kosovë, Jean Hubert Lebet, tha të mërkurë se vizat nuk do të hiqen për Kosovën derisa të plotësohen kushtet që kërkohen nga Bashkimi Evropian. Liberalizimi i vizave për Kosovën, sapo erdhi lajmi keq. Ai tha se kushtet për Kosovën janë të qarta. “Ne të gjithë e dimë që Kosova është vendi i fundit në Ballkanin Perëndimor […]

Read more ›
by / on November 9, 2017 at 1:37 am / in Lajme

LAJMI FUNDIT: Presidenti Thaçi rrah fizikisht këtë politikan të Kosovës

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Gjergj Dedaj, është njëri prej të arrestuarve të UÇK-së, në vitin 1998. Dedaj së bashku me një delegacion të LDK-së kishte vizituar zonën e luftës në Drenicë. Por, misioni i tyre ishte ndalur në gjysmë. Anëtarët e delegacionit ishin arrestuar.Dedaj është i vetmi që ka folur publikisht për këtë arrestim. Ai e pati akuzuar Presidentin […]

Read more ›
by / on November 9, 2017 at 1:30 am / in Lajme

Dritani vret gruan e tij para syve të fëmijëve në gurbet

Një ngjarje e rëndë ka tronditur ditën e sotme Italinë, ku një shqiptar vrau me thikë gruan e tij.Ngjarja ndodhi në Udine, Itali, ku Dritan Sulollari masakroi me thikë bashkëshorten Migena Këllezi, në sy të fëmijës.Lidhur me këtë vrasje, ka reaguar ashpër ministri i Brendshëm i Italisë, Marco Minniti. “Sot në Gradisca d’Isonzo një burrë vrau me thikë gruan në […]

Read more ›
by / on November 9, 2017 at 1:28 am / in Kuriozitete

Vajzat skoceze “çmenden” pas shqiptarit të arratisur: Do të flija me të (Foto)

Policisa skoceze ka lajmëruar arratisjen e një 25-vjeçari shqiptar dhe është vënë në ndjekje të tij.Mësohet se shqiptari i arratisur është i riu Guxim Imeri dhe është arratisur ditën e hënë rreth orës 21:40 nga një kamp në qendrën e imigracionit në South Lanarkshire, në Skoci. Policia skoceze ka postuar në internet njoftimin ku në vend që të jepen informacione […]

Read more ›
by / on November 5, 2017 at 6:54 am / in Lajme

Vjosa Osmani dridhë Serbinë me këtë lajm bombë (Video)

Javën që po lëmë pas, përfaqësuesit e Serbisë dhe mediat atje kanë shkruar se Beogradi ka lobuar që shteti i Surinamit ta tërheq njohjen e pavarësisë së Kosovës.Në qeveri thonë se ende nuk ka arritur një dokument i tillë që i vërteton pretendimet e Serbisë.Deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani, megjithatë thotë se pavarësia e Kosovës proces i pakthyeshëm dhe se […]

Read more ›