Other News

by / on April 13, 2018 at 9:30 pm / in Lajme

¿Qué funciones cumplen los pulmones?

Los pulmones son estructuras anatómicas de origen embrionario endodérmico, pertenecientes al aparato respiratorio, se ubican en la caja torácica. Pesan poco más de 500 gr cada uno, rodean al corazón y son cubiertos a su vez por una delgada membrana que los protege y lubrica externamente a las que conocemos como Pleura.La unidad funcional de cada pulmón es el alveolo […]

Read more ›
by / on March 28, 2018 at 4:16 am / in Lajme

OMG! Qeshni me lot hahaha

Ma kadal kadal oj zemra jem o Kadal oj zemër se po bjen në grop hahaha Ma kadal kadal oj zemra jem o Kadal oj zemër se po bjen në grop hahaha Ma kadal kadal oj zemra jem o Kadal oj zemër se po bjen në grop hahaha Ma kadal kadal oj zemra jem o Kadal oj zemër se po […]

Read more ›
by / on February 15, 2018 at 6:46 pm / in Lajme

Do të mahniteni kur ta shikoni shtëpinë e Sinan Hoxhës dhe Andrra Destanit, ja si duket prej brenda (Foto/Video)

Që kur ka ardhur në jetë Ansi, jeta e Sinanit dhe Andrrës është fokusuar vetëm tek ai. Gjithçka në shtëpi rrotullohet rreth Ansit, ai është qendra e shtëpisë, buzëqeshja e mëngjesit dhe e darkës dhe çdo gjë tjetër kalon në plan të dytë. Këtë herë, Sinani dhe Andrra kanë folur për jetën e tyre të re brenda mureve të shtëpisë, […]

Read more ›
by / on February 9, 2018 at 1:53 pm / in Lajme

Tag personin qe kishe pas qef me pa keshtu

Tag personin qe kishe pas qef me pa keshtu Tag personin qe kishe pas qef me pa keshtu Tag personin qe kishe pas qef me pa keshtu.

Read more ›
by / on February 7, 2018 at 7:15 pm / in Lajme

tag shokun qe duhet me pa kete video

tag shokun qe duhet me pa kete video tag shokun qe duhet me pa kete video tag shokun qe duhet me pa kete video tag shokun qe duhet me pa kete video. tag shokun qe duhet me pa kete video.tag shokun qe duhet me pa kete video tag shokun qe duhet me pa kete video tag shokun qe duhet me […]

Read more ›
by / on February 7, 2018 at 2:19 pm / in Lajme

Metoda ma e re e dites se marteses haha

Ajo priste të dilte me fustanin e bardhë për ditën më të lumtur të jetës por ja se cka i ben nga ai që donte ai i bie shuplak.Hap reklamën poshtë / dhe ju hapen pamjet: Ajo priste të dilte me fustanin e bardhë për ditën më të lumtur të jetës por ja se cka i ben nga ai që […]

Read more ›
by / on February 6, 2018 at 6:07 am / in Show Biz

Shikoni se çka i ban Valoni Shyhretes ne emision live

Shyhrete Behluli përveç se është aktive në skenë dhe rrjete sociale, ajo asnjëherë nuk i refuzon edhe ftesat në emisionet e ndryshme argëtuese, përcjell ORAinfo.Këngëtarja e muzikës popullore që ka një popullaritet të gjerë në publik, i afrohet atij edhe me versione të tjera ngase janë mësuar ta shohin. http://lajthia.com/wp-content/uploads/2018/02/10000000_148764569104676_4141774505565487104_n.mp4

Read more ›
by / on December 21, 2017 at 9:43 pm / in Lajme

Kjo trimëreshë erdhi nga Tirana për të luftuar në Drenicë si ushtare e UÇK-së, por sot si është ajo (Video)

Jeta e Valentina Halitit ngjan vërtetë si një film, pa e menduar se jeta do ta befasonte e do t’i sjellte të papritura. Në një rrëfin ekskluziv për portalin Drenica Press, Valentina Haliti rrëfen jetën e saj. Një vajzë tiranase që nuk e kishte menduar asnjëherë luftën, por ja që lufta e sjelli atë në Drenica si luftetare dhe si […]

Read more ›
by / on December 21, 2017 at 5:44 pm / in Life Style

Kjo është receta që shëroi mbi 45 mijë njerëz nga kanceri (Pamje)

Nga shije.al Mjeku Rudolf Breuss ka shëruar më shumë se 45.000 njerëz, të cilët kanë vuajtur nga kanceri dhe sëmundje të tjera terminale me këtë metodë. Breuss tha se kanceri mund të mbijetojë vetëm me ndihmën e proteinave. Ai shpiku një dietë të veçantë, e cila zgjat 42 ditë dhe rekomandohet pirja vetëm e çajit dhe lëngut të tij të […]

Read more ›
by / on December 21, 2017 at 5:44 pm / in Life Style

Kjo është receta e tij shëroi mbi 45 mijë njerëz nga kanceri

Nga shije.al Mjeku Rudolf Breuss ka shëruar më shumë se 45.000 njerëz, të cilët kanë vuajtur nga kanceri dhe sëmundje të tjera terminale me këtë metodë. Breuss tha se kanceri mund të mbijetojë vetëm me ndihmën e proteinave. Ai shpiku një dietë të veçantë, e cila zgjat 42 ditë dhe rekomandohet pirja vetëm e çajit dhe lëngut të tij të […]

Read more ›